חג סוכות

איזה כיף זה חג סוכות, נכון? מכל החגים היהודיים וחוקיהם סוכות הוא כאילו הכי נחמד. חוץ מפורים אולי שגם בו מתחפשים ושותים ורוקדים. אבל פורים הוא יחסית קצר וסוכות הוא ממש ארוך. במחשבה נוספת אפשר לכלול בחגים הכיפיים גם את חנוכה וגם את ראש השנה ושבועות ששניהם די קצרים. לעומתם יש את החגים המעיקים כמו יום כיפור, פסח וט’ באב.

סוכהובכל זאת יש משהו מאוד כיף בלבנות סוכה כל המשפחה יחד ולשבת בה עם כולם או אולי אפילו לישון בה. זה יכול להיות ממש נחמד. למי שממש מתעניין בחג מומלץ לחפש על הפירוש על פי הרב לייטמן.

היתרון בסוכות לעומת ראש השנה או שבועות הוא שאפשר לנסוע בו ואין מגבלה על טיולים. בחנוכה גם אפשר לנסוע אבל בחנוכה אין ממש חופש ויש חורף כך שאין בזה את אותו סוג של כיף כמו בסוכות.

אני זוכר שלפני מספר שנים תמיד בסוכות היה יורד גשם באחד מימי החג ומרטיב את הסוכה ואת כל מי שנמצא בה אבל בשנים האחרונות. ייתכן ובשל ההתחממות הגלובלית ושינויי מזג האוויר אין כבר גשם בסוכות ולעיתים אף מאוד חם ולא כל כך נעים.

פעם גם היה קטע של הסוכה המפוארת או של קישוט הסוכה בצורה מאוד מוגזמת. היום עושה רושם שאנחנו נעשו יותר רגועים בקטע הזה והחליטו ללכת על הכיוון הפשוט והמינימליסטי של סוכה עם מספר דברים צנועים שבני המשפחה הכינו.
הלכות סוכה ניתן למצוא כאן – אתר
מדריך לקניית ארבעת המינים – כאן
וכאן ניתן לקרוא על אושפיזין