אז מה זה כישרון ?

אז מה זה כישרון ?
האם זה מתת האל, או שבכל זאת כישרון הוא משהו שניתן להשיג גם אם לא נולדנו בני סגולה?
מאז שאני זוכרת עצמי שמעתי את אבא כל הזמן מצפין בי ש"כשלאדם יש כישרון, הוא מוכשר בהכל" ; ועכשיו, מבלי להכנס לעומקים מדי של מבוכי ראשי החוקר את המשפט המהדהד לאורך השנים מכל זוויותיו הלינגיסטיות האפשריות , ובכדי להשאר צמודה לנושא (הלוא הוא כשרון) אספר בלבד את גילויי בנושא הכשרון בתחומים כמו ציור, ריקוד, פיסול, נגינה , ושאר מקצועות אמנותיים למנהים .
בתור ילדה, וגם לתוך שנות הנערות שלי, תמיד קינאתי באנשים שמציירים; הצהרה זו יכולה להצהיר בלבד בדעבד כמובן, הרי בתוך הסיטואציה מאתגר מאד לתפוש את המציאות בפרספקטיבה אובייקטיבית.
בשלהי שנות התיכון שלי פגשתי בדמות צבעונית ומיוחדת, נבונה ויפה, ומאוזנת, שגילתה לי סוד, שמוסתר היטב מאחורי כיסויים של אגו, הערכה עצמית, כמו "מה יגידו" וכו'.
במשפט פשוט הדמות אמרה לי "כישרון, ציור לדוגמה, זה הכל עניין של אימון, כמו שריר שאת מאמנת בחדר הכושר" , ובהרחבה:
"אז תציירי. אל תחשבי אם יחשבו שזה יפה, מה יגידו, איך תתפרנסי. האם מזה תתפרנסי? אם בכלל? ומתי ?
כל הנ"ל, זה חששות של האגו שלך , שיש לכולנו, גם לי, ולה ולו, ולכולנו. ובכוונה האגו שם לנו כאילו "רגליות", אתגרים כאלה, שברגע שאנחנו מתגברים מעליהם, בגדה השניה של הנהר, מצפה שם מטמון שמיועד להתגלות לנו. הרי לכל אחד יש תפקיד. ואם נטיית הלב שלך לצייר, שחררי עצמך מכל חבל של מחשבה הרסנית, הרשי לעצמך להביא ליקום משהו דרכך. תתכוונני . תבקשי.
פשוט תציירי "
מאז עת הערביים ההיא בשיחה הזאת , ציירתי. ציירתי על הכל; דפים, בדים, קירות, עצים, פלסטיק, ברזל.. וציירתי בהכל; עפרונות, פחם, שמן, מים, פנדה, אקריל, גועש, ספריי, לק, קפה, איפור..
כל החקירות האלו כמכלול, העניקו לי מתנה ענקית, גיליתי את הכמיהה שלי לליצור, בהכל, ומהכל . כמו לשחק כל זמן כל הזמן , הרגשתי כמו ילדה. רציתי לחקור עוד חומרים, עוד צבעים, עוד שילובים, בערתי בסקרנות ממש כמו שילדים מתפתחים צמאים לשתות את העולם.
אז לסיכום,
בטוויסט חד, מאד ,
אם את/ה אמא או אבא (ואם בינתיים לא, אז בעתיד ☺) , תבקשו לראות מה נטיות הלב של הזעטוטים שלכם , ותרשו להם לחקור את עצמם בתוך זה, ואתם יחד איתם