ביצים ותרנגולות

מדעןאז מה קודם למה, התרנגולת או הביצה? הנה תשובת המדען האחרון: מעולם לא הייתה תשובה פשוטה לשאלה מורכבת שכזו, כשהתשובה בעצם תלויה בך! אם תרצה, המציאות תתנהל בצורה של אהבה ושמחה ובריאות והרבה כייף, או הכל יהיה קשה ולא מועיל וחוסר בכל ושיעמום מוחלט…והרגש בזבוז. אז הנה המתכון לחיים מהסוג הראשון הנ"ל: תתחבר, תתחברי, תתחברו!

מדענים ותיקים בהיסטוריית האנושות, הנקראים מקובלים, כתבו בספרים עתיקים וביניהם בספר הזוהר, כי אם אדם יתחבר לזולת, בקשר של חיבה וכבוד וכדומה, כל העולם יתחיל להשתנות לטובה, מייד! הם מציינים כי הסיבה היא שכוח הטבע, העליון, הוא זה שיחל אז לחבר את האנשים, וכשהוא מתגלה אפילו במידה המאוד קטנה, כבר הכל הכל מסתדר, החוב בבנק, בריאות, כעסים, מריבות, פתרון דיור וארנונה וחשבון החשמל.

הכוונה היא, שאם נתחבר במעט, כמו בני ברוך, ניתן לכח העליון לשרות בינינו, הטוב יתחיל להתגלה בעולם. בזכותך, בזכות שגרמת לחיבור בין בני האדם. אז הנה המתכון: ואהבת לרעך כמוך. פשוט מאוד וטוב שעה אחת קודם. וכאן מוסיפים המקובלים כי זה תפקיד עם ישראל, להביא את שיטת התיקון לעולם כמו שכתוב בסוף תיקוני הזוהר, להסביר כיצד מתחברים! אז במה תבחר כתשובה, בביצה או בתרנגולת? 

אני אישית ולא משנה לי התשובה, הולך מייד לשנות המציאות להתחבר! בהצלחה! ובדיוק נושא מתלווה וקשור לדברים אלו ממש, שמעתי מחבר שלמד בקבלה לעם ודווקא בקשר לשיטפון בארה"ב, תתפלאו מאוד, כי האדם הוא הגורם לכל התחלואות מהטבע, כולל רעידות אדמה, בצורת, מכות חמסין, ומה לא! עד כדי כך, שגם אם בעלי החיים טורפים זה את זה ולא חיים ללא זה, הסיבה היא התנהגותו לאחר, וגם כי הצומח והתבטאויותיו התחלואתיות הם מעשה מהתנהגות האדם זה לזה.

אז מה לעשות?! פשוט מאוד, לתת לאנושות לפחות את ההבנה שזו הבעייה, ממש כך, אפילו לא מצפים שיפתרו הבעיות בין האדם לזולת, אלא שיגיעו האנשים להכרה על כך, להבנה. אז אם אתה תבין, והחברים לעבודה גם, והדיירים בבניין שבקצה הרחוב, וגם יבינו אלו שנוסעים איתך  בהסעה לעבודתך כל יום, אם כולנו זאת נבין, הרי הכל יהיה גן עדן ממש!