בעיות ידועות בעור וכיצד להתמודד איתן?

עור פנים חלקמי מאיתנו לא סבלה מנזקי שמש, אין דבר יותר מעצבן מנזקי שמש ושלא לומר מסוכן כאשר מדובר בחשיפה ארוכה ומסיבית ועלייה בסיכון לסרטן העור. אבל גם בלי סרטן, במיוחד ללבנות והרגישות שבינינו נקדי שמש יכולים להיות דבר מכער ומפריע. פעם היו מנסים להתמודד עם הנזקים הללו עם יוגורט או כל מיני תכשירים מוזרים אחרים, האמת שאני זוכרת שעוד בשנות התשעים היו מסתובבות כל מיני תרופות סבתא לבעיות בעור שנבעו מנזקי השמש. היום מזל שיש כבר את מוצרי ים המלח ומה עם הנמשים שיוצאים לאחר חשיפה לשמש? מי שסובלת מהבעיה הזו בוודאי שמקללת כל רגע את הגנים שקיבלה ושלא לדבר על הדאגה המתמדת כלפי סרטן.

הדאגה הזו מתגברת כאשר נדרשים לבדיקות תקופתיות של כתמים בעור ומקבלים את המיקום שלך בדרגת הסיכון באוכלוסיה, דבר שמתגבר עם הגיל ומחייב להגיע לקרמי הגנה עם מקדמים גבוהים מאוד אפילו במדינות צפון אירופה, כל שכן בשמש הישראלית, על זה תוסיפו שרוולים ארוכים גם ביולי אוגוסט וכובע והנה חוויה לא נעימה.

פרט לנזקי שמש אפשר לדבר גם על קמטים – אולי הבעיה הקוסמטית המטרידה ביותר. אז נכון, אף אחת לא מתה מקמטים, אבל עדיין זה ממש מבאס. מגיל צעיר ילדות קטנות מקבלות עצות כמו לא לקמט את המצח או להראות פנים זועפות או לחייך יותר מדי משום שזה יזרז את הופעת הקמטים. הפחד הזה מלווה את כל ההתבגרות עד לרגע שבו באמת מופיעים הקמטים ואז מתחילה המלחמה חסרת הסיכוי של ניסיון להאט את הקמטים ולמנוע אותם. כל מי שנמצאת כבר בשלב הזה מכירה את המסע אחר הגביע הקדוש, אחר הקרם או התכשיר שימנע את תהליך ההזדקנות וישאיר אותנו צעירות ויפות גם עד גיל 70. אז נכון שכולנו נשים מודרניות ומשכילות וסקפטיות שלא קונות עכשיו כל הבטחה לקרם פלא ועם זאת אי אפשר לנתק את התקווה הפנימית שאולי הפעם, רק הפעם, הטיפול יצליח כמצופה. לכן כדאי להתחיל עם מוצרים שהוכחו מדעית כמו קרם ים המלח וסבונים רפואיים.
האמת שבאופן אישי אני מתחילה להאמין יותר ויותר בטיפול פרטני, כלומר כמו שיש היום אבחון גנטי לסוגי מזונות ודברים שנכונים לך אישית ומישהו אחר יגרמו נזק כך אני חושבת שקורה גם עם העור. אחרת איני יכולה להסביר מדוע נשים כה רבות נשבעו שקרם מסויים העלים להן את הקמטים כאשר לי הוא לא עזר בכלל וכשיש נשים שונות עם קרמים שונים המרכיב האישי אינדיבידואלי מתחזק עבורי. האם אני אמצא את הקרם הנכון עבורי? ימים יגידו