הכול יחסים

החיים הם אוסף של מערכות יחסים שלנו במשפחה, בזוגיות, במקום העבודה, ובחברה.  ידייםהאושר והסיפוק הם תוצאה ישירה של איכות הקשר שלנו.מי לא שואף לשפר את מערכות הקשר שלו בהרמוניה ביטחון, חופש ואהבה לחוש השפעה על בריאות מאוזנת ואיכות חיים. בתחושה שכל הסביבה רוצה בטובתנו. למה זה ספר כיף כמו ספר תהילים? כי זה ספר קטן שהוא גדול, מחולק לשלושה חלקים:

חלק א' – זוגיות ומשפחה

כל רעיון עומד בפני עצמו והכי כיף שאפשר בכל הזדמנות שבא לך פשוט לפתוח היכן שנפתח ולרכוש כלים מעשיים ללמוד לקבל מפתחות לשיפור יחסים איכותיים מספקים. לדוגמה, אם תפתח בעמוד 29 תגלה שויתור הדדי מתוך רצון והכרה הוא המפתח להצלחה במערכות יחסים. נוצר משהו חדש.דוגמה חינוכית וביטחון שנעניק הלאה לדור הבא.

כמו כל משחק על ידי קרבה וריחוק בני הזוג מולידים שינויי מצבים.החיבור החדש שתשיגו ביניכם יוליד קרבה רגשית ופיזית.הזדמנות לתת מתנה אמיתית לבן הזוג מתוך מחשבה, מתוך דאגה, ללא ביקורת. תמיד צריך לזכור שילדים לומדים מדוגמאות.הקשבה ותמיכה חיוניים לעיצוב ופיתוח אישיות ייחודית. בית פתוח מאפשר לתת גב  בטוח לשתף להתבטא ולהתחלק בבעיות בלי צורך להסתיר. היכולת לבנות דגם של "קשר משפחתי" היא המפתח החדש להצלחה, לדעת ליצור קשר עם הזולת תוך השלמה הדדית וסיוע הדדי. כשיש חילוקי דעות זו הזדמנות נהדרת לשחק את החיים.בשלב ראשון: לאפשר לכל אחד בתורו להציג את הטענות.

בשלב שני: לשחק במשחק מחמאות לשבח לתת דוגמאות.

בשלב שלישי: נבחן מה הטבע האמיתי שלנו כמו שמתאר אברהם כשכתב את ספר היצירהכמה אנחנו אוהבים שמשרתים אותנו, כמה אנחנו שונאים שמגבילים אותנו.

בשלב רביעי: כולנו נתייחס יפה זה לזה. לתת הרגשה נוחה ונעימה לכל בן משפחה מה מפריע לנו. נחליט יחד על פרס משפחתי. במהלך השבוע כל אחד צריך להשתדל לגרום לבני המשפחה להרגיש נעים. ואפילו להזכיר אחד לשני.

חלק ב' – עבודה, עסקים והנאה

אנשים מפסיקים להתחרות באופן דורסני ופועלים בשיתוף פעולה לטובת הכלל. בטבע הכול קיים בצורה אינטגראלית. שום פרט לא רוצה להזיק לזולתו.כל הבעיות נובעות מחוסר קשר תקין בינינו וכשניצור סביבה טובה נחיה בתחושה טובה יותר.

 

חלק ג' – חברה בריאה

על כולנו ללמוד לדאוג לפיתוח תהליך חברתי- חינוכיחדש. שיביא להתפתחות מאוזנת של חברה אנושית הרמונית, המאפשרת פתיחות, הקשבה ושיתוף עד ללידת עולם חדש שהולך ונבנה.