המירוץ למליון של ילדי הפרחים

או שמא מדובר בדיוק הפוך, בהיעדר המירוץ למליון של ילדי הפרחים.
אי שם לפני יותר מחמישים שנה, בשנות השישים של המאה הקודמת, נולדה בארצות הברית תנועת המחמאה של ילדי הפרחים שהתפתחה מאוחר יותר לתנועה אידיולוגית. או בשמם הנוסף: היפים. הם היו ילדי הבייבי בום, גל הילודה הגדול שהגיע אחרי מלחמת העולם השניה. הם מאסו בשפע, ומתוך חוסר צורך לדאוג לצרכי חיים הכרחיים (תנאים אלה היו מסודרים אצלם) הם ביקשו לחקור שאלות יותר פילוסופיות ולמצוא משמעות לחיים, במקום להשטף בזרם של המירוץ למליון המערבי.
כשאני נחשפתי לזרם, בשנות האלפיים לפני כעשור, באיזור היה ניתן למצוא את השפעות הזרם של ילדי הפרחים אפילו בחלוף מחצית מאה.
מדי זמן, היו מפורסמות בין חברים הודעות על מסיבות בטבע הפתוח עם מוסיקה אלקטרונית וסמים. וודסטוק מישהו ?
לא אשקר, יש תחושה מיוחדת במסיבה כזו. הרבה אנשים עם בגדים צבעוניים, מחייכים ומניעים מפרקי גופם בקצב הביטים של המוסיקה.
הרבה שנים הייתי חלק מהסצינה, וגם את מאחורי הקלעים של הפקות כאלו הזדמן לי להכיר. כמו בהכל בחיים, יצא לי גם להיות עדה לסיטואציות מעוררות שאלה, ואפילו כמה שאלות.
בתפישתי כשהכרתי את הז'אנר, הרגשתי ברת מזל, שיש עוד חבר'ה שחושבים ומרגישים דומה לי. ביחד רצינו לשמור על הטבע, במסיבות אותן קיימנו בטבע, ניקינו את האיזור תוך כדי המסיבה. הפכנו לטבעוניים, לא הרגנו חיות וגידלנו את מזוננו בעצמנו והשתדלנו להמנע ממגע עם תרבות הצריכה המוגזמת , ובכלל, עם כל הקשור במגמה שהעולם המערבי פנה אליה. (ניו אייג'?)
שמעתי פעם שחיים זה מה שקורה לנו בין לבין התכניות שאנחנו מתכננים. ובאמת כך יצא, ובינתיים מאז ימי שנות העשור השישי במאה הקודמנת חלפו הרבה שנים, עם הרבה אירועים שנכנסו לדפי ההיסטוריה. ואמנם גם בימינו מקיימים את המסיבות הנ"ל בטבע תחת כיפת השמיים, הצירוף 'ילדי הפרחים' כמו הפך בלבד למושג שאפשר למצוא באיזה מילון שאף אחד לא נוגע בו במדף גבוה ומעלה אבק בספריה. (שלא לדבר על ספריה, שמאז ההתפתחות המואצת באינטרנט, הספריה עצמה מעלה אבק וזועקת בגעגוע למבקרים כבימיה הטובים).
מאד סקרנית מה קרה לתנועה שככה נעלמה אי שם בין מבוכי הזמן. האם האנשים לא הרגישו סיפוק? האם הרגישו שמיצו משהו והיו רעבים לטעם חדש? האם בכלל בני אותה תנועה שאלו שאלות מהותיות אודות הקיום ,
ולאן התפתחו שבילי החיים שלהם?
האם קיבלו תשובות ?