למטייל בעולם הניו אייג', שלום

שמעתי ש ניו אייג' הוא כמו טיול פנימי. ולי יש כמה שאלות למטייל הסקרן כמותי.
לפי ויקיפדיה מדובר ב"מושג המתאר שלל תורות ואמונות רוחניות וסמי דתיות , שהתפתחו בעולם המערבי החל מאמצע המאה העשרים ועד ימינו. הוא מתאפיין באי התבססות על מחקר מדעי שיטתי. ועוסק בעיקר בגישות אקלקטיות לחקירה רוחנית ולאורח חיים אלטרנטיבי, בדגש על חיבור גוף נפש".
שלל אפשרויות מוצעות למטייל במימד ניו אייג' , מקריאה בקלפים, טארוט וקפה, דרך יוגה והרגלי תזונה, מדיטציות, רפואה אלטרנטיבית, דיקור, טיפול באבנים חמות, סדנות ויפאסנה במדבר ,
והרשימה ארוכה.
היצע רחב של עוגני אחיזה תפסו את המדף המודרני והדיחו את הנצרות הקתולית ממעמדה.
זה מידמה בעיני רוחי לילד קטן, דהיינו כלל האנושות, שגדל ממיטת הילדים שלו, וגופו ארך בכדי ללבוש את בגדי ילדותו, צעצועיו כבר אינם מאתגרים את תפישתו והוא זקוק לדבר הבא שיגרה את סקרנותו ויאיץ בו להמשיך להתפתח; כך נדמה שגם האנושות כבר אינה זקוקה להיאחז במוצר שהדת מכרה להמונים: תעשה בינתיים במהלך חמישים שישים שנות חייך, מה שאגיד לך; ואחר כך יהיה לך ולכל בני ביתך כל טוב.
ה"ילד" המודרני כבר פגש אינספור אנשי מכירות שהשתוקקו לגהץ לו את כרטיס האשראי בשביל לנפח את אחוזי המכירות שלהם, וה"ילד" הזה כבר לא קונה כל לוקש . אפילו אם מדובר בעולם הבא..
יחד עם הגעת המחקר המדעי למבוי סתום לפי הצהרות המדענים, ה"ילד" שלנו כבר יודע שאת עולמך תראה בחייך, ואינו ממהר להתפלל.
השאלות שמתעוררות אצלי כתוצאה מהסקירה ההיסטורית הקצרצרה הזו, האם באמת מה שנתפש בחושים שלי זה מידע מהימן של תפישת מציאות אובייקטיבית ? או שמא יש פה תכנית יותר מתוחכמת מהוראות ההפעלה שעד כה קיבלתי בחיים ובבית הספר ? הרי אין סיכוי שבאנו לפה בלבד כדי להעביר שבעים שמונים שנה בין עבודה למשפחה, קצת שעות תחביבים, בירה, כדורגל , ולסיים מטר מתחת לאדמה.
ובינתיים, חברות ובעלי עסקי רבים, מרוויחים את לחמם בזכות הסקרנות הקיימת בדור ובזכות הדרישה למילוי פנימי והגשמה.
ובעיקר בזכות האינטרנט, שאפשר לחבר את התבל לכדי עיגול אחד של קשרים המקיים תחלופת מידע עקבית ונשנית , זה כבר הפך לנחלת הכלל שמבחינה היסטורית אנחנו נמצאים בזמנים מאד מיוחדים. כמו מורגש שמכאן והלאה אנחנו, ה"ילד" שגדל, לוקחים המושכות לידיים, ובכוחנו להכריע האם נשכיל לנגן יחד עם הטבע בסימפוניה אחת ולקיים הרמוניה