מדמוקרטיה לנאציזם

מעניין מאוד ללמוד ולחקור על שנאת העם היהודי. למעשה אם מתעמקים בנושא צריך ללכת הרבה הרבה אחורה- עוד לימי אברהם אבינו כשאז למעשה מקבוצה של יחידים אברהם איחד אותנו והפכנו לעם….מאז בתכלס מתחיל כל האקשן….
בתור מי שלומדת את הנושא כבר מעל 10 שנים, אני מוכרחה לציין שהחכמה הזאת רק נהיית יותר ויותר מעניינת עם הזמן- כמו יין שמשתבח…. לא שהחומר לימוד משתנה, אלא- אני משתנה, כמו בסצינה הזאת שרואים בסרט מטריקס- שהוא מנסה לכופף את הכפית, אז הילד אומר לניו- שים לב שהכפית עצמה לא יכולה להשתנות…זה רק אתה שמשתנה….אז ככה ממש החכמה הזאת זה מהותה- חכמת הקבלה- החכמה איך לקבל את המציאות סביבנו. החכמה איך להיות אדם. יום השואה תמיד מזכיר לי מאמר מרתק שכתב הרב יהודה אשלג- בעל הסולם, כתביו הם יסוד מאוד חשוב ואף נחוץ בלימודי חכמת הקבלה.
למעשה אין זה מאמר, זה עיתון שהוא פירסם בארץ בשנת 1940, שם הוא מנסה לפקוח את עיני הציבור היהודי באותה תקופה למשהו מאוד חדשני, תפיסה שעוד לא נשמעה כמוה- וכך הדברים שנכתבו בפתח העיתון:

"עתון זה "האומה" הוא יצור חדש, ברחוב היהודי: עתון שמסגרתו הוא "בין מפלגתי". ואם תשאלו, מה הפירוש של עתון "בין מפלגתי"? איך יתואר עתון, שיוכל לשמש כל המפלגות ביחד על אף כל הניגודים והסתירות שביניהם? אכן הוא מין בריה שנולדה בין המצרים בחבלי לידה קשים ואיומים: מתוך רעל השנאה שתקף לאומות העולם להשמידנו מעל פני האדמה, כליון האיום של מיליונים מאחינו; ועוד ידם נטויה. – יצר הסאדיסטי שבהם לא ידע שבעה. ועוד האסון כפול, כי לא נוכל להשלות עצמנו, אשר כל זה הוא רק תופעה זמנית חולפת, כמו שמנוסים אנו יותר בהיסטוריה, שאם איזה אומה התפרצה עלינו, מצאנו לה תחליף באומה אחרת; אבל עתה המצב משונה הוא לגמרי, כי מלבד שהקיפו אותנו בבת אחת מכל קצוי ארץ, הרי גם האומות הנעלות ביותר, נעלו בעדינות את הדלתות בלי רגש כל שהוא של חמלה ורחמים; ובאופן אכזרי כזה, שאין לו תקדים בכל התהליך של ההיסטוריה האנושית אפילו בימים הברבריים ביותר…."

עיתון מרתק ברמות ומאוד סוחף. עיתון מאוד מאוד מאוד עדכני לזמנינו שאנחנו רואים תהליכים בהרבה מדינות דמוקרטיות מפותחות ו"נאורות" שיצר השנאה לעם שלנו הולך וגדל, יותר ויותר מפלגות שבבסיסן אנטישמיות מתקדמות בצורה דמוקרטית לשלטון  באמת תהליך האבולוציה של האנושות הוא לא תהליך הגיוני לפי השכל שלנו. העם הגרמני היה מפותח ביותר בין העמים באירופה ובכל העולם באופן כללי, הוא היה נחשב לעם המשכיל ביותר שנתן לאנושות מלכים נאורים, התפתחות של טכנולוגיה, תעשייה, מוזיקה קלסית, מדע, פילוסופיה.

כל זה יצא מגרמניה, ודווקא העם המפותח והמשכיל הזה הפך מעם מתורבת לברברים פראי אדם ששורפים ספרים ורוצים רק לשלוט. כך השתנה מצבו של העם הזה בצורה קיצונית.
חכמת הקבלה מביאה איתה דרך חדשה להסתכל על המציאות- בטבע האדם ישנו אגו- האגו האישי של כל אדם לא נותן לו להתחבר לאחר- כל אחד מעדיף להיות בבית שלו, בחדר שלו באוטו שלו….עם אחד? אנושות אחת? חס ושלום לא רוצים להתעלות מעל הטבע ולהתחבר לשני…ובכלל מה הסיבה? וכאן ישנה בעיה- כי מצד אחד יש מן חיוב כזה מהטבע- שהעולם נהיה גללובלי ואינטגרלי בטירוף…כבר אי אפשר להפריד בין ארועים שקורים במקום אחד למקום אחר, בין אנשים, בין עמים…. ומצד שני יש את הטבע האנושי…שכמו שאמרנו הוא בדיוק הפוך….אז מה עושים? כאן נכנסת חכמת הקבלה ומלמדת את השיטה איך לעשות את זה. איך להתאים את הטבע הפנימי שלנו לטבע מחוצה לנו, השיטה הזאת מספרת חכמת הקבלה תביא איתה הרמוניה מושלמת לכל אדם וכך אחד ירגיש גן אדן עלי אדמות ממש. בעודו בחיים. פשוט יהיה טוב לכולם. זה המפתח לאושר האמיתי.
חכמת הקבלה באה וטוענת כי את השיטה המאוד מיוחדת הזאת העביר אברהם אבינו לקבוצת אנשים- שכמו שאמרנו בהמשך התפתחותה הפכה לעם- מקבוצת אנשים שלא קשורים אחד לשני הפכו לקבוצה של אנשים שמקיימים בתוכה כלל מאוד גדול- ואהבת לרעך כמוך. איך הם עשו את זה? זה מה שלימד אותם אברהם זה מה שחכמת הקבלה מלמדת. אז- בDNA שלנו- של עם ישראל אנחנו יודעים איך להתחבר ביננו מעל ההבדלים, לנו יש את המפתח לאושר לכל העולם ו….כל העולם בתת מודע מרגיש את זה, ומרגיש איך אנחנו לא עושים עם זה כלום ואפילו להיפך- איזה ערבות הדדית יש ביננו היום? איזה כבוד הדדי יש ביננו היום….
בקיצור כל עוד אנחנו לא נלמד את תפקידנו בעולם….לצערנו האנטישמיות לא תיפסק ותמשיך באותה מגמת עליה…

מאחלת לכולנו שנתעלה מעל האגו ונתחבר לטוב
ולעולם עוד אף אומה לא תצטרך לזכור ולחוות דברים איומים…