אז אילו פסטיבלים היו לנו בחג הסוכות?

בין הפסטיבלים שהתקיימו בסוכות השנה היה פסטיבל התמר שבו חגגו 60 שנים למועצה האזורית תמר והוא יתקיים במצדה עם התפאורה של ים המלח ובו יופיעו אומנים שונים.

ארבעת המיניםפסטיבל נוסף הוא פסטיבל הבירה בים האדום. פסטיבל שיהיה קשה לקיים בפסח ולכן הוא נערך בסוכות עם כל מיני סוגי בירה ביתית ומקומית והופעות של אומנים מובילים באילת.

פסטיבל קול הרחוב בבאר שבע הוא פסטיבל חינמי שמציג מוזיקה מקומית במשך יומיים ובו יכול כל אחד להשתתף. פסטיבל בציר חדש מתרחש ביבנה. הייתם מאמינים? העיר יבנה מארחת פסטיבל? בפעם השישית? לא יאומן ועוד מי שהופיע שם זה יהודה פוליקר. מדהים.
עושים פסטיבל בעמק המעיינות שלדעתי זה ליד הסחנה ושם הופיעו בין היתר ארקדי דוכין הגדול ומיכה שטרית. אם הבנתי נכון אז הפסטיבל התארח בחדרי אוכל שונים בקיבוצים במועצה המקומית. בשוהם היה פסטיבל של מוזות שמה שזה תכלס אומר זה הופעות של זמרים וזמרות עם בני משפחותיהם שהם גם זמרים או זמרות וכל ההופעות היו בחינם שזה ממש ממש אחלה.
פסטיבל חינמי נוסף הוא פסטיבל דרום עולה בטיילת של אשקלון שהציע הרבה אוכל, אטרקציות ובלגן. פרט לכך הופיעו זמרים מובילים כמו איילן גולן, דיקלה ושלומי שבת והכל היה בחינם, פרט לזמן שהושקע בלהגיע ולצאת.

בנמל תל אביב התארח פסטיבל הקהל שניסה לקדם דיונים ושיח בנושא זהות יהודית וישראלית. למרות שאני בספק שהשתתפו בו ישראלים שאינם יהודים אבל מי יודע.

ודאי היו עוד פסטיבלים רבים שלא שמעתי עליהם. אם השתתפתם בפסטיבל כזה – מוזמנים לכתוב לי עליו ואוסיף אותו.