חומרים מעניינים לטפטים

עיצובמעוניינים לעצב את הבית עם טפטים מעוצבים ולא עם טפטים רגילים כמו כולם? אלא עם חומרים ייחודיים ומיוחדים? אם כן ארצה להציג בפניכם מספר אפשרויות עם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. אם אתם בכיוון של טפטים טבעיים, כאלו שעשויים מחומרים אורגניים אך יחד עם זאת עמידים יותר מבדי היוטה או הקנאביס הרגילים ואין לכם את הסבלנות להתעסק עם למינציה של עלים שנשרו ולהדביק אותם אחד אחד אז אחת האפשרויות המעניינות הם בדים מקנים, בין אם אלו קני סוף או קנים אחרים. החיסרון המרכזי הוא המחיר של הטפט משום שמדובר בבדים שנשזרים ידנית אך העובדה שכל קנה שונה מעט מהאחר בגוון ובעובי יוצרת אפקט טבעי חזק מאוד המוסיף מאוד לעיצוב. עם זאת הטפטים הללו פחות מיועדים לאזורים עם תנועה רבה, הם דווקא עמידים יחסית באזור בעיתיים כמו אזורי אוכל או אזורים רטובים אשר עלולים להכתים את הטפטים או באזורי ילדים משום שהקנים פחות רגישים לבעיות אלו. אך השפשוף והתנועה עלולים לפגוע בהם.

חומר מעניין שנותן פתרון לבעיית התנועה הוא חומר וינילי אקרילי אשר פותח במיוחד לאזורים עם פוטנציאל חיכוך גבוה המחייב חומר עמיד, מקומות שכיחים בהם נעשה שימוש בחומר זה הם מסדרונות של בתי חולים, מסדרונות של אזורים מסחריים ואזורים בבתי חולים בהם נעשה שימוש במיטות מתניידות או בכיסאות גלגלים. בטפטים מהסוג הזה לרוב לא נעשה שימוש בחומר נוסף בין הטפט לקיר אך הוא דורש שיטת הדבקה מיוחדת שלרוב מחייבת אנשי מקצוע.

ישנם עוד סוגים רבים של חומרים טבעיים לדוגמא הנותנים אפקטים שונים אך נתונים לאותן בעיות שציינתי לעיל וכמובן שיש גם חומרים סינטטיים מתקדמים מאוד המשמשים לפתרונות ייחודים כמו אלו שציינתי לעיל. לרוב החומר שייבחר הוא תוצאה של העדפות הלקוח מבחינה עיצובית ומבחינת הרגשה ומראה לעומת הנסיבות המקומיות של החלל המחייבות התייחסות לנתונים פיזיים, לקהלים הנמצאים בחלל הזה, לכמות התעבורה והאם החלל מאופיין ברטיבות או בפעילות אחרת שעלולה להביא להכתמת הקירות.