רעיונות למשחקים בסוכה

ישיבה בסוכה היא הזדמנות מצויינת לחיבור משפחתי ואפשר לעשות אותו ברמות שונות. אפשר להתחיל עם משחק פשוט – סבב של מחמאות שבו כל אחד אומר משהו חיובי על מי שיושב מימינו. חשוב מאוד במקרה זה לעשות הכנה לילדים הקטנים ולעזור להם להתגבר על הביישנות, אולי לאפשר להם ללחוש באוזן מבוגר מוכר. כמו כן כדאי להושיב לידם אדם שקל להם לדבר עליו ושהם מכירים ולא אדם זר שיגרום לבושה.

משחק יותר מתוחכם הוא משחק שבו כל בן משפחה כותב אתגר או איחול שיש לו או שהוא רוצה לאחל למשפחה. אם בחרתם באפשרות האתגר אזי מערבבים את כל הפתקים המקופלים וכל אחד בתורו מרים פתק ונותן עצה כיצד אפשר להתמודד עם אותו האתגר. אם יש לאחד מהאורחים האחרים עצות נוספות הוא יכול לתת אותן לאחר שהשולף סיים. אם בחרתם באפשרות של האיחולים אזי מי ששלף צריך לנחש מי האדם שרשם את אותו האיחול ולהסביר מדוע הוא בחר דווקא באותו איחול, לאחר מכן האדם ששמו עלה ככותב האיחול צריך לומר האם הוא אכן זה שכתב את הפתק ומדוע בחר דווקא באיחול זה עבור כל בני המשפחה והאורחים.

משחק נוסף שניתן לשחק בסוכה הוא משחק הפנטומימה בו כל אחד מהאורחים ובני המשפחה משחקים לפני כולם מושג מהחג או דמות מהמשפחה וכל היתר צריכים לנחש במה או במי מדובר. שוב חשוב לציין כי אם ישנם ילדים קטנים רצוי לעשות להם הכנה מיוחדת.